فیشیال پوست چیست؟

حال شاید برای شما سوال پیش آید که فیشیال پوست چیست و چرا باید فیشیال پوست انجام دهیم؟ در پاسخ باید گفت فیشیال پوست در واقع انجام کارهایی چون پاکسازی، لایه‌برداری و آبرسانی عمیق به پوست است که باعث می‌شود منافذ باز پوست بسته و سلول‌های مرده نیز از پوست جدا شوند. شما باید برای گرفتن نتیجه بهتر، چند مرحله فیشیال انجام دهید تا پوست شما به خوبی تغذیه شود و سالم و جوان به نظر برسد. از دیگر کاربردهای فیشیال پوست نیز می‌توان به کلاژن‌سازی اشاره کرد.

فیشیال صورت چیست؟

فیشیال صورت یکی از شیوه‌های درمانی و زیبایی عمیق پوست است که شامل مراحل گوناگونی می‌شود که باتوجه به نوع پوست هر فرد متفاوت خواهد بود. پس از پایان این مراحل، پوست شما روشن، لطیف و زیبا خواهد شد. به نوعی فیشیال پوست یک شیوه جوانسازی به شمار می‌آید و برای افرادی که پوستشان جوش، لک و آکنه دارد، مناسب خواهد بود. همچنین این شیوه از درمان برای پوست‌هایی که بیش از حد خشک یا چرب هستند و منافذ باز دارند نیز مناسب است. هدف اصلی از انجام فیشیال پوست، بهبود شرایط پوست است که شما می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی نتیجه آن را مشاهده کنید. مزیت‌های این شیوه از درمان برای هر فرد متفاوت خواهد بود، اما بطور کلی بسیاری از افراد به انجام فیشیال صورت برای پیشگیری از پیری پوست می‌پردازند، زیرا این شیوه از درمان به آبرسانی پوست کمک می‌کند و این موضوع روند پیری را به تاخیر می‌اندازد.

مراحل انجام فیشیال به چه شکل است؟

مراحل انجام فیشیال صورت با توجه به نوع پوست هر فرد متفاوت خواهد بود، اما به‌طور کلی انجام آن‌ها شامل یکسری مراحل مشخص می‌شود که برای موفقیت، باید تمام آن‌ها به‌نوبت انجام شوند.

 • مشاوره: شروع جلسه فیشیال صورت باید با مشورت باشد. در مشورت با مراجعه‌کننده، سوالات متفاوتی پرسیده خواهد شد. این سوالات مربوط به داشتن بیماری پوستی، رژیم غذایی، مقدار آبی که فرد می‌نوشد و مسائلی از این دست است. در پایان جلسه مشورت با مراجعه‌کننده، متخصص روند درمان را مشخص می‌کند تا بهترین نتیجه بدست آید.
 • پاکسازی پوست: برای انجام پاکسازی پوست به تمیزکننده‌های مناسب با انواع پوست نیاز است. برای این کار باید با استفاده از پنبه یا پد مخصوص، تمیزکننده را به روی پوست زد تا کامل تمیز شود. گاهی اوقات نیاز است که این مرحله دو بار صورت گیرد تا پوست بطور کامل از هر نوع آلودگی پاک شود. سپس متخصص با استفاده از ذره‌بین، پوست شما را بررسی می‌کند تا بفهمد نوع پوست شما چیست و از چه مواد و روشی باید برای فیشیال استفاده کند.
 • بخاردهی پوست: مرحله دوم ریلکسیشن خوبی برای پوست شماست. پوست برای پاکسازی عمقی و لایه‌برداری سطحی آماده می‌شود. با بخاردهی منافذ پوست باز شده و جوش های زیر پوستی تخلیه می‌شوند. البته اگر پوست شما بسیار حساس باشد، شاید این مرحله انجام نشود.
 • لایه‌برداری پوست: بعد آماده شدن پوست شما با بخاردهی پوست، لایه‌برداری پوست شما توسط دستگاه‌های مخصوص آغاز می‌شود. برای انجام این مرحله به تیغ‌های مخصوصی نیاز است که متخصص با استفاده از آن‌ها موهای اصلاح نشده و همچنین پوست‌های مرده را از روی پوست برمی‌دارد. در این مرحله سلول‌های شاخی سطح پوست از بین می‌روند که به لطیف شدن پوست کمک می‌کند و به آن حالت مخملی می‌دهد. انجام این کار باعث می‌شود که پوست در کوتاه‌ترین زمان روشن شود.
 • ماساژ صورت: بعد از پاکسازی، پوست مجدداً باید ریلکس و آرام شود. در این مرحله ماساژ پوست انجام می‌شود تا خون در زیر پوست به خوبی جریان پیدا کند. در نتیجه پوست شما شاداب و شفاف خواهد شد که این کارها با روغن و کرم‌های مخصوص انجام می‌شود.
 • ماسک صورت: استفاده از ماسک‌های صورت باعث تقویت پوست می‌شود، از همین رو شما باید متناسب با نوع پوست مراجعه‌کننده، ماسکی را انتخاب کنید و بر روی پوست قرار دهید. این کار به جوانی و شادابی پوست نیز کمک می‌کند. البته گاهی اوقات از محصولات تقویتی دیگر مانند کرم و سرم‌های مخصوص و آبرسان نیز استفاده می‌شود.

لیست سرویس‌های پوستی فیشیال چیست؟

 • فیشیال ساده (Facial): در فیشیال ساده با استفاده از اسکراب‌های ملایم، پاکسازی و لایه‌برداری پوست انجام می‌شود. همچنین با استفاده از ماساژهای ریلکسی، منافذ باز پوست را به‌خوبی تمیز می‌کنند و در انتها ماسک مناسبی را بر روی پوست می‌گذارند. این سرویس پوستی بیشتر برای افرادی که از لحاظ زمان فرصت کمی دارند، مناسب خواهد بود و از طرفی به دلیل آنکه لایه‌برداری بصورت سطحی انجام می‌شود، می‌تواند انجام آن هفته‌ای یکبار تکرار شود.
 • فیشال کامل (Full Facial)این سرویس پوستی در مقایسه با سرویس قبلی کامل‌تر است و سطح لایه‌برداری به شکل عمیق‌تری انجام می‌شود. همچنین در زمان انجام سرویس فشیال کامل، سر و گردن و شانه نیز به شکل تخصصی ماساژ داده می‌شوند و فرد با انجام این سرویس حس بسیار خوبی پیدا خواهد کرد. حال اگر شما پوست چرب با منافذ باز و همچنین مستعد جوش و آکنه دارید، باید بدانید انجام این سرویس معجزه خواهد کرد.
 • اکسیژن تراپی (Oxy Facial): پس از انجام فیشیال ساده یا کامل، نوبت به اکسیژن تراپی می‌رسد. در این مرحله اکسیژن به شکل عمیق به پوست نفوذ می‌کند که این موضوع به کلاژن‌سازی پوست منجر می‌شود. اکسیژن تراپی برای تمام سنین بویژه خانم‌های جوان و عروس‌ها بسیار مناسب است و می‌توانند با هفته‌ای یکبار انجام این کار به پوست ایده‌آل خود برسند.
 • گالوانیک فشیال کامل (Galvanic Spa Facial): گالوانیک فیشیال شامل ماساژهای تخصصی صورت و گردن با استفاده از ژل‌های مخصوص است و برای افرادی که نگران شل شدن و افتادگی پوست خود هستند، بسیار مناسب خواهد بود. با انجام چند جلسه، متوجه سفت شدن عضلات و پوست صورت و گردن و همچنین کاهش حجم غبغب خواهید شد. این سرویس پوستی به 5 الی 10 جلسه نیاز دارد که می‌توان بر اساس میزان افتادگی پوست یک تا دو بار در هفته این کار را انجام داد. 
 • اولتراسوند فیشیال (US Facial): در طی انجام این سرویس از دستگاه اولتراسوند استفاده می‌کنند. با استفاده از این دستگاه می‌توان پاکسازی عمیقی انجام داد و باعث خون‌رسانی قوی به پوست و همچنین افزایش درناژ لنفاوی شد. از طرفی در زمان انجام این مرحله، از سرم‌های کلاژن نیز استفاده می‌شود که این موضوع به جذب مواد مغذی توسط پوست کمک می‌کند. در نتیجه پوست درخشان و شفاف خواهد شد.
 • رولر ماساژ غبغب و گردن (Neck Roller Massage): استفاده از رولر ماساژ در ناحیه غبغب، باعث می‌شود خون‌رسانی و تحریک فیبروبلاست‌ها در این ناحیه افزایش پیدا کند، در نتیجه پس از چند جلسه انجام این سرویس، متوجه کاهش حجم غبغب و سفتی پوست گردن خواهید شد. این سرویس پوستی برای تمام سنین مناسب است و افراد می‌توانند هفته‌ای یک تا دو جلسه نسبت به انجام این موضوع اقدام کنند.
 • لایت تراپی (Light Rejuvenation Facial): لایت تراپی یک شیوه درمانی غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست صورت و گردن است که از طریق پالس‌های منظم نور فیلتر شده انجام می‌شود. شما می‌توانید 5 الی 15 جلسه ‌این کار را انجام دهید تا متوجه تاثیری بسزای آن شوید. این سرویس پوستی می‌تواند تا حد زیادی خطوط ظریف و سطحی صورت را نیز کاهش دهد. 
 • میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion Facial): برای انجام این مرحله به دستگاه میکرودرم ابریژن نیاز است. استفاده از این دستگاه باعث می‌شود که فیبروبلاست‌ها تحریک شوند و این موضوع افزایش تولید کلاژن و الاستین را به همراه دارد. در نتیجه برای افرادی که از جای جوش و کِدِری پوست خود رنج می‌برند، این شیوه از درمان بسیار مناسب خواهد بود. این افراد می‌توانند متناسب با نوع پوست خود تعداد دفعات مختلفی از میکرودرم ابریژن را انجام دهند.
 • میکروکارنت کامل (Microcurrent Full Facial): استفاده از امواج مایکروکارنت برای ماساژ تخصصی صورت و گردن، یک شیوه مناسب است که می‌توان با استفاده از آن علاوه بر ریلکس کردن عضلات صورت باعث تحرک خون‌رسانی زیر پوست نیز شد. این شیوه کاملاً غیرتهاجمی است و انجام آن به افراد بالای 30 سال توصیه می‌شود. این افراد می‌توانند بدون انجام هیچ‌گونه جراحی، شرایط صورت خود را بهبود بخشند و با انجام جلسات منظم متوجه لیفتینگ پوست صورت و گردن خود شوند. برای اینکه نتیجه بهتری از این سرویس پوست بگیرید، توصیه می‌شود 10 جلسه در فاصله زمانی‌های منظم به انجام این کار بپردازید.
 • میکروکارنت ساده (Microcurrent Mini Facial): تفاوت مایکروکارنت ساده با کامل در زمان‌بندی آن است و برای افرادی که افتادگی فعلی صورتشان زیاد نیست، مناسب خواهد بود. آن‌ها می‌توانند در این سرویس شرکت کنند و از فواید و مزایای آن بهره‌مند شوند.
 • استفاده از جید رولر (گوی سرد): استفاده از جید رولر (گوی سرد) باعث افزایش گردش خون در زیر پوست و کاهش التهابات پوستی می‌شود. در نتیجه از آن برای رفع مشکلاتی چون پف اطراف چشم، سیاهی زیر چشم و جوانسازی دور چشم‌ها استفاده می‌کنند.
 • هیدرودرمی یا آبرسانی: هیدرودرمی یا آبرسانی به پوست از جمله اقداماتی محسوب می‌شود که برای داشتن پوست سالم باید انجام داد. انجام این کار باعث برطرف شدن مشکلاتی چون چین و چروک‌های پوست، برطرف کردن تیرگی‌های پوست، بهبود جوش و آکنه‌ها، بهبود شرایط پوست چرب و غیره می‌شود.
 • اسکم تراپی: فرآیند اسکم تراپی در حقیقت با تکنولوژی اولتراسوند و یونیزاسیون ترکیب می‌شود. سپس از این فرآیند برای ماساژ لایه اپیدرم و درمیس استفاده می‌شود. انجام این کار به اکسیژن رسانی بهتر، افزایش گردش خون و تحریک کلاژن‌سازی منجر می‌شود.
 • تخلیه جوش‌ها توسط تیرکومدون: تیرکومدون یکی از ابزارهایی است که با استفاده از آن می‌توان جوش‌های صورت بویژه جوش‌های سرسیاه را خارج کرد. تخلیه جوش‌ها توسط تیرکومدون هیچ آسیبی به پوست وارد نمی‌کند و جای خارج کردن جوش نیز بعد از مدتی برطرف خواهد شد.
 • فیشیال با مواد کربوکسی: کربوکسی تراپی یا فیشیال با مواد کربوکسی، یکی از شیوه‌های بی‌خطر برای جوانسازی پوست، لیفت و برطرف کردن مشکلات پوستی است که انجام آن مزایای بسیاری مانند برطرف شدن سیاهی زیر چشم، برطرف شدن چین و چروک‌های پوستی و غیره را به همراه دارد.
 • اتو صورت یا درما اف: با استفاده از فرآیند اتو صورت یا درما اف، پوست را بطور کامل لایه‌برداری و پاکسازی می‌کنند و پس از این کار هیچ آلودگی و چربی اضافه‌ای بر روی پست باقی نخواهد ماند.

فیشیال پوست یا صورت چه مزایا و فوایدی دارد؟

پاکسازی و لایه برداری پوست: انواع پاکسازی پوست فوایدی برای ما دارند یکی از آن‌ها پاکسازی فیشیال است که در ابتدا درمانگر شما نوع پوستتان را تشخیص می‌دهد و می‌داند چه باید انجام دهد تا پوست شما در بهترین حالت ممکن قرار بگیرد. او با استفاده از بخار برای باز کردن منافذ پوست و پاکسازی کامل آن استفاده می‌کند.
 • جوانسازی و پیشگیری از پیری پوست: امروزه آلودگی و غیره در زندگی ما باعث می‌شود تا در سن بالا پوست ما به سختی بتواند خودش را بازسازی کند و همینطور با گذشت عمر پوست ما شادابی و طراوت قبلی خود را از دست می‌دهد ولی فیشیال و ماساژ پوست صورت باعث می‌شود صورت سلول‌های جدید را افزایش دهد که سبب کلاژن‌سازی بیشتر می‌شود در نتیجه ظاهری زیبا و جوان‌تری را به عمل می‌آورد.
 • کاهش استرس: روی صورت نقاطی وجود دارد که به برخی سیستم‌های بدن ما مرتبط هستند. با ماساژ دادن این نقاط روی صورت بدن ما واکنش‌هایی نشان می‌دهد یک فیشیال حرفه‌ای صورت علاوه بر روشن‌تر کردن پوست شما به عملکرد سایر نقاط بدنتان کمک می‌کند.
 • افزایش گردش خون: تحقیقات نشان می‌دهد ماساژ دادن هر نقطه از بدن باعث می‌شود سلول‌های آن قسمت اکسیژن و مواد مغذی بیشتری که خون آن‌ها را انتقال می‌دهد دریافت کند. در نتیجه پوست ما دارای سلول‌های سالم‌تر و مفیدتر با جریان خون بیشتر می‌شود.
 • درمان آکنه و جوش صورت (بازشدن منافذ پوست): مهمترین بخش فیشیال پوست، تخلیه جوش‌های صورت است که درمانگر می‌تواند با استفاده از ابزار تخلیه جوش تمام جوش‌های سرسیاه و سرسفید را که باعث بسته شدن منافذ پوست می‌شوند و پوست را تیره‌تر می‌کنند بدون اینکه به پوست آسیبی برساند تخلیه نماید. همچنین وقتی شما جوشی را تخلیه می‌کنید احتمال بجا ماندن رد آن زیاد است که جای آن‌ها مقاوم است ولی با این حال فیشیال می‌تواند آن را برطرف کند. تحقیقات نشان می‌دهد لایه‌برداری با سالیسیلسک‌اسید به کاهش جوش، آکنه و آثار آن کمک می‌کند.
 • کمک به سم‌زدایی پوست: پوست صورت هرروز  به سم‌زدایی و پاکسازی  نیاز دارد تا از ضایعات و سمومی که روی آن جمع شده پاکسازی شود اگر این کار به خوبی انجام نشود باعث ایجاد جوش‌های پوستی می‌شود. برای این کار درمانگر و کارشناس از موادی مانند کرم‌های آنتی‌اکسیدان، نمک دریا، عصاره‌های گیاهی و روغن‌های مختلف برای تمیز کردن و شفاف کردن پوست استفاده می‌کند.
 • سفت کردن پوست صورت: با بالا رفتن سن، پوست صورت شما به دلیل تولید کمتر کلاژن، شل شده و استحکام خود را از دست می‌دهد. اما با فیشیال پوست با استفاده از لایه‌بردارهای شیمیایی، ماسک و انواع روغن‌ها تولید کلاژن صورت را تحریک می‌کنند که باعث سفت شدن پوست می‌شود.
 • رفع تیرگی دور چشم: دور چشم پوست نازک‌تر و حساس‌تری نسبت به بقیه نقاط صورت دارد برای همین باید در مراقبت از آن حساس‌تر باشیم. گاهی اوقات در زیر چشمان خود شاهد تیرگی و پف هستیم که کارشناس پوست و زیبایی تشخیص می‌دهد که چگونه با پوست رفتار کند و چه نوع کرم‌هایی به شما پیشنهاد بدهد که دارای عوامل ضد پیری پوست است.
 • روشن شدن، لطافت و درخشندگی پوست: فیشیال پوست باعث باز شدن منافذ پوست می‌شود و پوست شما را آبرسانی می‌کند که این باعث نرم شدن و روشن شدن پوست شما می‌شود.
 • افزایش قدرت جذب پوست: احتمالاً شما نیز تا به حال از محصولات مراقبت از پوست استفاده کرده‌اید، اما متوجه شده‌اید که این دست از مواد و محصولات تاثیر به خصوصی ندارند. دلیل این موضوع این است که پوست شما به‌قدری زبر شده که دیگر نمی‌تواند جذب مواد را انجام دهد، بنابراین با فیشیال پوست می‌توانید قدرت جذب پوست را افزایش دهید و در ادامه تاثیر بهتری از مصرف محصولات مراقبت از پوست مشاهده کنید.
 • روشن کردن و یکدست کردن رنگ پوست: با افزایش سن و تغییرات هورمونی که در بدن رخ می‌دهد، تولید ملانین زیاد می‌شود. در نتیجه بر روی پوست لکه‌های تیره ایجاد خواهد شد که این موضوع می‌تواند رنگ پوست شما را تغییر دهد، اما نگران این موضوع نباشید، زیرا با انجام فیشیال می‌توانید این لکه‌ها را از بین ببرید و پوست روشن و یکدست داشته باشید. همچنین تیرگی آرنج، قوزک و زانو از مشکلات شایعی به شمار می‌آید که بسیاری از افراد با آن مواجه می‌شوند. حال روشن کردن آرنج و قوزک و زانو با فیشیال، یکی از راه‌های موثر و سریع است که افراد می‌توانند بهترین نتیجه را از انجام آن مشاهده کنند.

عوارض فیشیال چه مواردی را شامل می‌شود؟

این موضوع که عوارض فیشیال صورت حاد یا سبک باشد کاملاً وابسته به نوع خدمات فیشیالی است که انتخاب می‌کنید، ممکن است عوارض مختلفی داشته باشد. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که فیشیالیست شما، تمام دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کند تا شما را در معرض بیماری قرار ندهد. 

 • احساس خارش و خشکی پوست: طبق اصول اولیه درمان، تکنسین فیشیال موظف است در طول روند درمان، پوست مرده‌ی شما را لایه برداری می‌کند تا به تازه‌ترین لایه‌ی پوست شما دست یابد. اما لایه برداری غیر اصولی و محکم، ممکن است پوست شما را خشک کرده و در نتیجه آن را دچار خارش کند. برای مقابله با خشکی پوست خود بعد از جلسه فیشیال، از یک مرطوب کننده ملایم استفاده نمایید. 
 • ایجاد اسکار یا جای جوش روی پوست: دلیل بوجود آمدن جوش پس از فیشیال، اغلب وجود باکتری‌هایی هستند که در طول پاکسازی، راه خود را به پوست شما باز کرده‌اند. دستگاه‌های بخور و ابزارهایی که بطور صحیح استریل نشده باشند، می‌توانند به خوبی زمینه را برای پرورش چنین باکتری‌هایی فراهم کنند. برای پیشگیری از بروز چنین عوارضی، از فیشیالیست خود بخواهید از ابزارهای غیراستریل برای درمان پوستی شما استفاده نکند و یا اینکه قبل از شروع درمان، اطمینان حاصل کنید که ابزارها مستقیماً ضدعفونی شده باشند. 
 • هنگامی که فیشیالیست برای از بین بردن ناخالصی‌ها از منافذ پوست شما، از انگشتان خود یا ابزار تیز استفاده می‌کند، احتمال آسیب زدن به لایه‌ی خارجی پوست شما وجود دارد زیرا لایه برداری خشن می‌تواند سبب بریدگی و خونریزی پوست شما شوند. اگر که تکنسین فیشیال به میزان قابل توجهی مهارت نداشته باشد یا به خوبی آموزش ندیده باشد، می‌تواند به حدی به پوست شما آسیب برساند که آن را در معرض عفونت قرار دهد و یا حتی موجب به جا ماندن لک‌های ابدی در صورت شما شود. به منظور حفاظت بیشتر از پوست خود و کاهش احتمال عفونت، از دستکش پوشیدن تکنسین فیشیال، اطمینان حاصل کنید.
 • قرمزي و تحریک شدن پوست: یکی از شایع‌ترین عوارض فیشیال صورت، قرمزی و لکه‌دار شدن پوست بر اثر فشار درمان می‌باشد و به مرور زمان از بين مي‌رود. 

انواع تکنیک‌های میکرودرم ابریژن کدامند؟

میکرودرم ابریژن تکنیک‌های مختلفی دارد که با استفاده از آن می‌توان به جوانسازی پوست صورت کمک کرد. این تکنیک‌ها عبارتند از :

 • میکرودرم ابریژن با نوک الماسی (Dimond-tip Handpiece): این نوع میکرودرم ابریژن را با استفاده از وسیله‌ی دستی نوک الماسی انجام می‌دهند که به‌آرامی سلول‌های مرده‌ی پوست را جدا می‌کند. در این پروسه سلول‌های مرده مکیده شده، سطح پوست تمیز می‌شود. عمق لایه‌برداری در این روش به فشاری که روی دستی گذاشته می‌شود و همچنین به میزان ماندن ساکشن (مکنده) بر روی پوست بستگی دارد. میکرودرم ابریژن نوک الماسی جهت عمل در نواحی حساس‌تر صورت همچون اطراف چشم‌ها و همچنین پوست‌های حساس مناسب‌تر است.
 • کریستال میکرودرم ابریژن: میکرودرم کریستالی رایج‌ترین شیوه برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست است. در این روش از دستی ویژه‌ای استفاده می‌شود که همزمان با حرکت و مالش پوست، کریستال‌های بسیاری ظریفی را روی پوست می‌ریزد. کریستال‌ها باعث جدا شدن سلول‌های مرده می‌شوند و و با دستگاه مکش، جمع می‌شود. برای انجام میکرودرم ابریژن کریستالی دستگاه خاص میکرودرم، کریستال ظریفی که معمولاً از جنس اکسید آلومینیوم است با فشار مناسب و از قبل تنظیم‌شده روی پوست اسپری می‌کند و لایه‌های فوقانی پوست دچار خراش جزئی می‌شوند و لایه‌برداری انجام می‌شود. بعد از لایه‌برداری پوست، سلول‌ها و لایه‌های مرده روی پوست آمده و از آن جدا می‌شوند. در این مرحله توسط مکنده‌ای که سر دستگاه قرار دارد این سلول‌ها و کریستال‌های استفاده‌شده در سطح پوست به داخل محفظه داخلی دستگاه هدایت می‌شوند. کریستال‌های بکاررفته در دستگاه هیچ‌گونه آسیبی به پوست وارد نکرده و حتی با افزایش خون‌رسانی به پوست موجب فعال شدن سلول‌های فیبروبلاست و درنتیجه ترمیم و طراوت پوست می‌شوند.
 • هیدرودرم ابریژن: هیدرودرم ابریژن جدیدترین روش میکرودرم ابریژن است که در آن از کریستال‌ یا الماس استفاده نمی‌شود. در این روش از تکنیک افیوژن پوستی همزمان استفاده می‌شود، یعنی بطور همزمان واحد سلول‌های مرده پوست کنده شده و مواد درمانی ویژه و بسیار مفیدی را به پوست وارد می‌شود. هیدرودرم ابریژن باعث تحریک کلاژن‌سازی و افزایش خون‌رسانی به پوست می‌شود. یعنی پوست با سرعت بیشتری خوب می‌شود و اثرات جوانسازی به حداکثر ممکن می‌رسند.

کاندیدای مناسب و نامناسب اسید تراپی صورت چه کسانی هستند؟

پاکسازی پوست صورت با اسید یک روش درمانی است که طی آن سلول‌های مرده پوست برداشته شده و در عین حال تولید سلول‌های جدید و زنده نیز تسهیل می‌شود. این درمان به ویژه برای افرادی مستعد آکنه مناسب است زیرا پوست را تمیز کرده و منافذ را کوچک می‌کند تا جوش‌ها به راحتی از بین بروند. اسید تراپی صورت در واقع لایه برداری پوست صورت است که برای درمان و کاهش اسکار و آکنه بسیار موثر عمل می‌کند. در طول درمان با این روش، چین و چروک‌های کوچک صورت کاهش می‌یابد و جذب تمام محصولات تقویت کننده پوست نیز افزایش می‌یابد. اسید گلیکولیک با درصد پایین را می‌توان بدون نسخه نیز پیدا کرد، اما اگر می‌خواهید پوست صورت عمیق‌تر  لایه برداری شود با محصولاتی با درصد بالاتری ( تا 70 درصد) نیاز دارید. این محصولات با درصد بالا فقط در مراکز زیبایی مجهز و معتبر بسته به نوع پوست، رنگ و اهداف شما، ارائه می‌شوند. 

 • اسید تراپی برای همه افراد در تمام سنین مفید است. معمولاً در سنین نوجوانی نیز لایه بردای انجام می‌شود اما توصیه می‌شود اسیدتراپی‌های قوی‌تر در سنین بالاتر از 30 سالگی انجام شود. 
 • نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که محصولات حاوی اسید ممکن است برای افرادی که پوست حساس دارند کمی خشن باشد. بهترین راه برای جلوگیری از تحریک، استفاده تدریجی محصولات اسیدی است. 
 • بطور کلی اسید تراپی صورت برای افراد مبتلا به تبخال فعال یا سایر بیماری‌های پوستی، پوست آسیب دیده از نور خورشید و زنان باردار یا شیرده توصیه نمی‌شود.

چرا کربوکسی تراپی در فیشیال اهمیت دارد و برای درمان چه مواردی استفاده می‌شود؟

پوست صورت به دلیل مواجه با آلودگی‌ها، نور خورشید، استرس و غیره، مستعد لک، اسکار و جای جوش است. افرادی که به سلامت پوست خود اهمیت می‌دهند و دوست دارند پوستی شاداب و درخشان داشته باشند، بطور منظم پوست خود را تمیز نگه می‌دارند و تقویت می‌کنند. یکی از راه‌های تمیزکردن عمیق و موثر پوست انجام مراحل فیشیال صورت است. همانطور که قبلاً گفته شد، مراحل فیشیال شامل تمیز کردن با پاک‌کنند‌های ملایم، لایه‌برداری، بخور، ماسک و ماساژ است. یکی از مراحل مهم در فیشیال که در برخی کلینیک‌های معتبر پوست و زیبایی انجام می‌شود، کربوکسی تراپی در فیشیال است. کربوکسی تراپی بعنوان یک روش محبوب و ایمن بعد از چند جلسه پوست را از شر لکه‌ها، چین و چروک و سیاهی زیر چشم راحت می‌کند و به پوست ظاهری منعطف‌تر و جوان‌تر می‌دهد.‌ پس از چند جلسه به دلیل افزایش کلاژن و الاستین، اثرات لیفتینگ و حالت ارتجاعی پوست را احساس خواهید کرد. علاوه بر این، کربوکسی تراپی در فیشیال به درمان آکنه کمک کرده و رنگ پوست را یکنواخت و روشن‌تر می‌کند. 

کربوکسی تراپی را می‌توان نوعی مزوتراپی دانست. در این روش مقادیر کمی گاز کربن دی اکسید (CO2) به لایه‌های زیرین پوست برای شکستن رسوبات چربی و تحریک تولید کلاژن تزریق می‌شود. بدن CO2 را به عنوان کمبود اکسیژن تعبیر می‌کند و با ارائه موجی از اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تحت درمان پاسخ می‌دهد که ضمن بهبود گردش خون، منجر به بازسازی سلول‌ها می‌شود. این افزایش غلظت اکسیژن همچنین باعث بهبود احتباس آب یا ادم در ناحیه می‌شود. حتماً می‌دانید که گاز دی اکسید کربن در فرآیند تولید انرژی توسط سلول‌های بدن ما تولید می‌شود. سلول‌ها با استفاده از مواد غذایی (مثل قندها) و گاز اکسیژن، در فرآیند تنفس سلولی، انرژی و دی اکسید کربن تولید می‌کنند. برای همین بدن ما بطور مداوم به اکسیژن نیاز دارد. کربوکسی تراپی یک فناوری جدید اصلاح‌کننده ضد پیری پوست است. این پیشرفت درمانی حباب‌های فعال‌کننده‌ای تولید می‌کند که حاوی فرمول اختصاصی است که پوست را برای بازگرداندن زیبایی، انرژی و سلامت تحریک می‌کند. حباب‌های فعال بدون تزریق جذب پوست می‌شوند تا اکسیژن و توانایی پوست در جذب مواد مغذی لازم و از بین بردن سموم مخرب افزایش یابد. 

کاربرد اتو صورت یا درما اف چیست و دارای چند حالت می‌باشد؟

دستگاه اتو صورت در واقع نوعی دستگاه التراسونیک است که با نام مستعار اتو صورت درما اف التراسونیک شناخته شده است. از دستگاه اتو پوست یا التراسونیک و یا اتو صورت (درما اف) جهت استفاده در بیشتر نواحی بدن نظیر صورت، گردن، بازوها، ران ها و شکم کمک گرفته می‌شود. در این دستگاه از امواج صوتی التراسونیک با فرکانس پایین برای نفوذ به سطوح زیرین سطح پوست استفاده شده است. می‌تواند یک جایگزین عالی برای جراحی پوست، لیزر، پیلینگ با مواد شیمیایی، انواع تزریق و بوتاکس باشد زیرا هیچ نوع عارضه و خطرات جانبی به دنبال نخواهد داشت و سبب ایجاد درد و ناراحتی در بیمار نمی‌شود. آبرسانی بسیار بالا به لایه‌های پوست از مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه اتوی صورت می‌باشد. از کاربردهای اتو صورت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود : 

 • بالا بردن کلاژن سازی صورت، ترمیم عضلات صورت 
 • درخشندگی و روشن شدن پوست و رفع تیرگی‌های پوستی 
 • پاکسازی و لایه‌برداری پوست با خاصیت از بین بردن چین و چروک، رفع آکنه‌ها، از بین بردن منافذ باز مواد زائد و لکه‌های پوستی، بازسازی سلول‌های مرده و تولید سلول‌های جدید برای پوست 
 • از بین بردن سیاهی و گودی نواحی کناره‌های چشم و رفع پف چشم و تورم صورت 
 • افزایش گردش خون و لیفتینگ و سفت شدن ماهیچه های پوست 
 • رفع افتادگی و پیری زودرس پوست 
 • از بین بردن جوش‌های زیر پوستی و جوش‌های سر سیاه روی بینی 
 • از همه مهم‌تر جذب مواد مغذی (کرم‌ها، لوسیون‌ها، ویتامین‌ها و ژل‌های آبرسان) به لایه‌های اپیدرم پوست

درما اف یا اتو صورت در حالت استاندارد 3 حالت دارد که : 

 1. حالت پاکسازی و لایه برداری پوست: جهت استفاده از حالت پاکسازی باید به حالت 45 درجه و زاویه تیغه به سمت پوست باشد. 
 2. آبرسانی: جهت استفاده زاویه تیغه باید به سمت بالا و قسمت صاف تیغه روی پوست قرار بگیرد. همانطور که گفتیم درما اف در جذب مواد مغذی بسیار تاثیر گذار بوده و در حالت آبرسانی شما می‌توانید از یک ژل آبرسان و یا سرم‌های آبرسان استفاده کنید. 
 3. لیفت: جهت استفاده زاویه تیغه باید به سمت بالا و قسمت صاف تیغه روی پوست قرار بگیرد. در حالت لیفت معمولاً از ژل‌های رسانای حاوی طلا و مواد مغذی از جمله عصاره خاویار و حلزون استفاده می‌کنیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

 • شوینده و پاک کننده
 • لباس
درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه