خدمات فیشیال

فیشیال صورت چیست؟

فیشیال صورت یکی از شیوه‌های درمانی و زیبایی عمیق پوست است که شامل مراحل گوناگونی می‌شود که باتوجه به نوع پوست هر فرد متفاوت خواهد بود. پس از پایان این مراحل، پوست شما روشن، لطیف و زیبا خواهد شد. به نوعی فشیال پوست یک شیوه جوانسازی به شمار می‌آید و برای افرادی که پوستشان جوش، لک و آکنه دارد، مناسب خواهد بود. همچنین این شیوه از درمان برای پوست‌هایی که بیش از حد خشک یا چرب هستند و منافذ باز دارند نیز مناسب است. هدف اصلی از انجام فیشیال پوست، بهبود شرایط پوست است که شما می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی نتیجه آن را مشاهده کنید. مزیت‌های این شیوه از درمان برای هر فرد متفاوت خواهد بود، اما بطور کلی بسیاری از افراد به انجام فیشیال صورت برای پیشگیری از پیری پوست می‌پردازند، زیرا این شیوه از درمان به آبرسانی پوست کمک می‌کند و این موضوع روند پیری را به تاخیر می‌اندازد.

فیشیال پوست چیست؟

حال شاید برای شما سوال پیش آید که فیشیال پوست چیست و چرا باید فیشیال پوست انجام دهیم؟ در پاسخ باید گفت فیشیال پوست در واقع انجام کارهایی چون پاکسازی، لایه‌برداری و آبرسانی عمیق به پوست است که باعث می‌شود منافذ باز پوست بسته و سلول‌های مرده نیز از پوست جدا شوند. شما باید برای گرفتن نتیجه بهتر، چند مرحله فیشیال انجام دهید تا پوست شما به خوبی تغذیه شود و سالم و جوان به نظر برسد. از دیگر کاربردهای فیشیال پوست نیز می‌توان به کلاژن‌سازی اشاره کرد.

فواید فیشیال برای صورت یا پوست

 • پاکسازی و لایه برداری پوست
 • جوانسازی و پیشگیری از پیری پوست
 • کاهش استرس
 • افزایش گردش خون
 • درمان آکنه و جوش صورت (بازشدن منافذ پوست)
 • کمک به سم‌زدایی پوست
 • سفت کردن پوست صورت
 • رفع تیرگی دور چشم
 • روشن شدن، لطافت و درخشندگی پوست

مراحل انجام فیشیال صورت به چه شکل است؟

مراحل انجام فیشیال صورت با توجه به نوع پوست هر فرد متفاوت خواهد بود، اما به‌طور کلی انجام آن‌ها شامل یکسری مراحل مشخص می‌شود که برای موفقیت، باید تمام آن‌ها به‌نوبت انجام شوند.

 • مشاوره: شروع جلسه فیشیال صورت باید با مشورت باشد. در مشورت با مراجعه‌کننده، سوالات متفاوتی پرسیده خواهد شد. این سوالات مربوط به داشتن بیماری پوستی، رژیم غذایی، مقدار آبی که فرد می‌نوشد و مسائلی از این دست است. در پایان جلسه مشورت با مراجعه‌کننده، متخصص روند درمان را مشخص می‌کند تا بهترین نتیجه بدست آید.
 • پاکسازی پوست: برای انجام پاکسازی پوست به تمیزکننده‌های مناسب با انواع پوست نیاز است. برای این کار باید با استفاده از پنبه یا پد مخصوص، تمیزکننده را به روی پوست زد تا کامل تمیز شود. گاهی اوقات نیاز است که این مرحله دو بار صورت گیرد تا پوست بطور کامل از هر نوع آلودگی پاک شود. سپس متخصص با استفاده از ذره‌بین، پوست شما را بررسی می‌کند تا بفهمد نوع پوست شما چیست و از چه مواد و روشی باید برای فیشیال استفاده کند.
 • بخاردهی پوست: مرحله دوم ریلکسیشن خوبی برای پوست شماست. پوست برای پاکسازی عمقی و لایه‌برداری سطحی آماده می‌شود. با بخاردهی منافذ پوست باز شده و جوش های زیر پوستی تخلیه می‌شوند. البته اگر پوست شما بسیار حساس باشد، شاید این مرحله انجام نشود.
 • لایه‌برداری پوست: بعد آماده شدن پوست شما با بخاردهی پوست، لایه‌برداری پوست شما توسط دستگاه‌های مخصوص آغاز می‌شود. برای انجام این مرحله به تیغ‌های مخصوصی نیاز است که متخصص با استفاده از آن‌ها موهای اصلاح نشده و همچنین پوست‌های مرده را از روی پوست برمی‌دارد. در این مرحله سلول‌های شاخی سطح پوست از بین می‌روند که به لطیف شدن پوست کمک می‌کند و به آن حالت مخملی می‌دهد. انجام این کار باعث می‌شود که پوست در کوتاه‌ترین زمان روشن شود.
 • ماساژ صورت: بعد از پاکسازی، پوست مجدداً باید ریلکس و آرام شود. در این مرحله ماساژ پوست انجام می‌شود تا خون در زیر پوست به خوبی جریان پیدا کند. در نتیجه پوست شما شاداب و شفاف خواهد شد که این کارها با روغن و کرم‌های مخصوص انجام می‌شود.
 • ماسک صورت: استفاده از ماسک‌های صورت باعث تقویت پوست می‌شود، از همین رو شما باید متناسب با نوع پوست مراجعه‌کننده، ماسکی را انتخاب کنید و بر روی پوست قرار دهید. این کار به جوانی و شادابی پوست نیز کمک می‌کند. البته گاهی اوقات از محصولات تقویتی دیگر مانند کرم و سرم‌های مخصوص و آبرسان نیز استفاده می‌شود.

لیست سرویس‌های پوستی فیشيال

چنانچه به دنبال درمان زیبایی و جوانسازی سریع برای داشتن پوستی زیبا و شفاف هستید، کلینیک زیبایی اورنتا، یک مجموعه تخصصی پزشکی مجهز به بروزترین تجهیزات خدمات زیر را به شما ارائه می‌دهد.

 • فیشیال ساده (Facial): در فیشیال ساده با استفاده از اسکراب‌های ملایم، پاکسازی و لایه‌برداری پوست انجام می‌شود. همچنین با استفاده از ماساژهای ریلکسی، منافذ باز پوست را به‌خوبی تمیز می‌کنند و در انتها ماسک مناسبی را بر روی پوست می‌گذارند. این سرویس پوستی بیشتر برای افرادی که از لحاظ زمان فرصت کمی دارند، مناسب خواهد بود و از طرفی به دلیل آنکه لایه‌برداری بصورت سطحی انجام می‌شود، می‌تواند انجام آن هفته‌ای یکبار تکرار شود.
 • فیشال کامل (Full Facial)این سرویس پوستی در مقایسه با سرویس قبلی کامل‌تر است و سطح لایه‌برداری به شکل عمیق‌تری انجام می‌شود. همچنین در زمان انجام سرویس فشیال کامل، سر و گردن و شانه نیز به شکل تخصصی ماساژ داده می‌شوند و فرد با انجام این سرویس حس بسیار خوبی پیدا خواهد کرد. حال اگر شما پوست چرب با منافذ باز و همچنین مستعد جوش و آکنه دارید، باید بدانید انجام این سرویس معجزه خواهد کرد.
 • اکسیژن تراپی (Oxy Facial): پس از انجام فیشیال ساده یا کامل، نوبت به اکسیژن تراپی می‌رسد. در این مرحله اکسیژن به شکل عمیق به پوست نفوذ می‌کند که این موضوع به کلاژن‌سازی پوست منجر می‌شود. اکسیژن تراپی برای تمام سنین بویژه خانم‌های جوان و عروس‌ها بسیار مناسب است و می‌توانند با هفته‌ای یکبار انجام این کار به پوست ایده‌آل خود برسند.
 • گالوانیک فشیال کامل (Galvanic Spa Facial): گالوانیک فیشیال شامل ماساژهای تخصصی صورت و گردن با استفاده از ژل‌های مخصوص است و برای افرادی که نگران شل شدن پوست خود هستند، بسیار مناسب خواهد بود. این سرویس پوستی در طی 5 الی 10 جلسه انجام می‌شود که بسته به افتادگی پوست، یک تا دوبار در هفته قابل انجام است.
 • گالوانیک گردن (Neck Galvanic Spa)در این مرحله با استفاده از ژل‌های مخصوص ماساژ گردن انجام می‌شود و برای افرادی که نگران افتادگی و شل شدن پوست گردن خود هستند، مناسب است. با انجام چند جلسه گالوانیک گردن متوجه سفت شدن عضلات و پوست گردن و همچنین کاهش حجم غبغب خواهید شد. تعداد جلسه موردنیاز برای این سرویس 5 الی 10 جلسه در نظر گرفته شده که می‌توان بر اساس میزان افتادگی پوست گردن یک تا دو بار در هفته این کار را انجام داد.
 • رولر ماساژ غبغب و گردن (Neck Roller Massage): استفاده از رولر ماساژ در ناحیه غبغب، باعث می‌شود خون‌رسانی و تحریک فیبروبلاست‌ها در این ناحیه افزایش پیدا کند، در نتیجه پس از چند جلسه انجام این سرویس، متوجه کاهش حجم غبغب و سفتی پوست گردن خواهید شد. این سرویس پوستی برای تمام سنین مناسب است و افراد می‌توانند هفته‌ای یک تا دو جلسه نسبت به انجام این موضوع اقدام کنند.
 • اولتراسوند فیشیال (US Facial): در طی انجام این سرویس از دستگاه اولتراسوند استفاده می‌کنند. با استفاده از این دستگاه می‌توان پاکسازی عمیقی انجام داد و باعث خون‌رسانی قوی به پوست و همچنین افزایش درناژ لنفاوی شد. از طرفی در زمان انجام این مرحله، از سرم‏های کلاژن نیز استفاده می‌شود که این موضوع به جذب مواد مغذی توسط پوست کمک می‌کند. در نتیجه پس از انجام این مرحله، پوست درخشان و شفاف خواهد شد.
 • میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion Facial): برای انجام این مرحله به دستگاه میکرودرم ابریژن نیاز است. استفاده از این دستگاه باعث می‌شود که فیبروبلاست‌ها تحریک شوند و این موضوع افزایش تولید کلاژن و الاستین را به همراه دارد. در نتیجه برای افرادی که از جای جوش و کِدِری پوست خود رنج می‌برند، این شیوه از درمان بسیار مناسب خواهد بود. این افراد می‌توانند متناسب با نوع پوست خود تعداد دفعات مختلفی از میکرودرم ابریژن را انجام دهند.
 • لایت تراپی (Light Rejuvenation Facial): لایت تراپی یک شیوه غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست صورت و گردن است که از طریق پالس‌های منظم نور فیلتر شده انجام می‌شود. شما می‌توانید 5 الی 15 جلسه ‌این کار را انجام دهید تا متوجه تاثیری که می‌گذارد شوید. این سرویس پوست می‌تواند تا حد زیادی خطوط ظریف صورت را نیز کاهش دهد.
 • میکروکارنت کامل (Microcurrent Full Facial): استفاده از امواج مایکروکارنت برای ماساژ تخصصی صورت و گردن، یک شیوه مناسب است که می‌توان با استفاده از آن علاوه بر ریلکس کردن عضلات صورت باعث تحرک خون‌رسانی زیر پوست نیز شد. این شیوه کاملاً غیرتهاجمی است و انجام آن به افراد بالای 30 سال توصیه می‌شود. این افراد می‌توانند بدون انجام هیچ‌گونه جراحی، شرایط صورت خود را بهبود بخشند و با انجام جلسات منظم متوجه لیفتینگ پوست صورت و گردن خود شوند. برای اینکه نتیجه بهتری از این سرویس پوست بگیرید، توصیه می‌شود 10 جلسه در فاصله زمانی‌های منظم به انجام این کار بپردازید.
 • میکروکارنت ساده (Microcurrent Mini Facial): تفاوت مایکروکارنت ساده با کامل در زمان‌بندی آن است و برای افرادی که افتادگی فعلی صورتشان زیاد نیست، مناسب خواهد بود. آن‌ها می‌توانند در این سرویس شرکت کنند و از فواید و مزایای آن بهره‌مند شوند.
 • استفاده از جید رولر (گوی سرد): استفاده از جید رولر (گوی سرد) باعث افزایش گردش خون در زیر پوست و کاهش التهابات پوستی می‌شود. در نتیجه از آن برای رفع مشکلاتی چون پف اطراف چشم، سیاهی زیر چشم و جوانسازی دور چشم‌ها استفاده می‌کنند.
 • هیدرودرمی یا آبرسانی: هیدرودرمی یا آبرسانی به پوست از جمله اقداماتی محسوب می‌شود که برای داشتن پوست سالم باید انجام داد. انجام این کار باعث برطرف شدن مشکلاتی چون چین و چروک‌های پوست، برطرف کردن تیرگی‌های پوست، بهبود جوش و آکنه‌ها، بهبود شرایط پوست چرب و غیره می‌شود.
 • اسکم تراپی: فرآیند اسکم تراپی در حقیقت با تکنولوژی اولتراسوند و یونیزاسیون ترکیب می‌شود. سپس از این فرآیند برای ماساژ لایه اپیدرم و درمیس استفاده می‌شود. انجام این کار به اکسیژن رسانی بهتر، افزایش گردش خون و تحریک کلاژن‌سازی منجر می‌شود.
 • تخلیه جوش‌ها توسط تیرکومدون: تیرکومدون یکی از ابزارهایی است که با استفاده از آن می‌توان جوش‌های صورت بویژه جوش‌های سرسیاه را خارج کرد. تخلیه جوش‌ها توسط تیرکومدون هیچ آسیبی به پوست وارد نمی‌کند و جای خارج کردن جوش نیز بعد از مدتی برطرف خواهد شد.
 • فیشیال با مواد کربوکسی: کربوکسی تراپی یا فیشیال با مواد کربوکسی، یکی از شیوه‌های بی‌خطر برای جوانسازی پوست، لیفت و برطرف کردن مشکلات پوستی است که انجام آن مزایای بسیاری مانند برطرف شدن سیاهی زیر چشم، برطرف شدن چین و چروک‌های پوستی و غیره را به همراه دارد.
 • اتو صورت یا درما اف: با استفاده از فرآیند اتو صورت یا درما اف، پوست را بطور کامل لایه‌برداری و پاکسازی می‌کنند و پس از این کار هیچ آلودگی و چربی اضافه‌ای بر روی پست باقی نخواهد ماند.

مراقبت‌های بعد از درمان

 • بعد از جلسه درمان فیشیال، از دست‌کاری و ماساژ پوست صورت خود جداً خودداری کنید و از کندن جوش‌های باقی‌مانده به شدت پرهیز کنید.
 • به دلیل لایه‌برداری عمیقی که در فیشیال انجام می‌شود، پوست شما قرمز خواهد شد. توصیه می‌شود به‌هیچ‌وجه برای برطرف کردن این قرمزی از آرایش استفاده نکنید و اجازه دهید که پوست شما برای چند روز به دور از آرایش بماند. زیرا آرایش ممکن است با وارد شدن به منافذ روی پوست و تبدیل شدن به منبع عفونت، روند بهبودی را مختل کند. علاوه بر این، ترکیبات موجود در لوازم آرایشی پتانسیل ایجاد تحریک بیشتر پوست را دارند.
 • 24 الی 48 ساعت پس از درمان، از قرار گرفتن در محیط‌های گرم مانند حمام گرم، سونا، اتاق‌های بخار و جکوزی و خودداری کنید. زیرا چنین مکان‌هایی احتمال بروز عفونت در نواحی درمان را افزایش می‌دهند.
 • از انجام ورزش‌های سنگین و هوازی یا هر فعالیتی که باعث تعریق می‌شود دوری کنید. چرا که بدلیل گرما و تعرق می‌تواند باعث ورود آلودگی به منافذ پوشت شده و ممکن است واکنش‌های معکوس در ناحیه درمان ایجاد شود.
 • پس از انجام فشیال، پوست صورت شما بسیار حساس و آسیب‌پذیرتر خواهد شد. در نتیجه، شما باید از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور و گرمای زیاد خودداری کنید. این کار برای کاهش خطر ملانین پس از درمان است، که علائم تیره‌ای هستند که در نواحی پوست تحت درمان ایجاد می‌شوند. بعد از درمان، برای چند روز به‌طور مداوم از وسایل بهداشتی و محافظتی (مانند ضدآفتاب، کرم مرطوب‌کننده، عینک دودی، کلاه نقاب‌دار و غیره) استفاده کنید تا دچار عوارض جانبی نشوید.
 • تا یک هفته از اصلاح و انجام اپیلاسیون صورت دوری کنید، زیرا این کار التهاب و تحریک پوست را به همراه خواهد داشت.
 • بعد از جلسه درمان فیشیال، به هیچ وجه نباید تا 3 روز از تونرها، لایه‌بردار و اسکراب استفاده شود.
 • بعد از جلسه درمان فیشیال از مصرف داروهایی که ضدآکنه هستند خودداری کنید.
 • حداقل تا 7 روز بعد از جلسه درمان فیشیال، از لیزر، وکس و شمع صورت نباید استفاده شود؛ چرا که در صورت استفاده، احتمال پوسته پوسته شدن صورتتان وجود دارد.
 • بعد از جلسه درمان فیشیال لازم است که پوست را با احتیاط و لطافت شست‌و‌شو دهید؛ زیرا پوست پس از فیشیال بسیار حساس‌ می‌شود.

نمونه کارها

همین حالا نوبت خود را رزرو کنید

بارگذاری...

جستجو در سایت

دسته بندی ها

 • شوینده و پاک کننده
 • لباس
درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه